Együttműködésben a Huawei-jel

Szoros oktatási és kutatási együttműködés kialakítása a célja az Óbudai Egyetem vezetésének a Huawei Technologies Hungary Kft.-vel. A cég képviseletében Philip Gan elnök, Shi Qingquan ügyvezető, Yin Mu ügyvezető-helyettes és Bóday Tamás igazgató ennek jegyében oktatási és kutatási együttműködésről egyeztetett az intézmény vezetőségével szeptember 24-én.

A multinacionális telekommunikációs nagyvállalat és az Óbudai Egyetem között mintegy 5 éve tart az aktív szakmai kapcsolat. A Huawei 2016-ban hozta létre a 4G technológiai labort a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karon a Vodafone Magyarország Kft-vel. A felek 2020-ban indították útjára a HAINA (Huawei Authorised Information and Network Academy) oktatási programot, amelynek első szakaszában az oktatók képzésére került sor. A Huawei technológiához kötődő számítógép-hálózati ismeretek, 5G, mesterséges Intelligencia tárgyak oktatása a 2021 tavaszi félévétől kezdődött el a Neumann János Informatikai Karon. A találkozón a korábbi együttműködés eredményeit értékelte a két partner vezetősége, valamint új, közös oktatási és kutatási célokról egyeztettek.

Frissítve: 2021.11.25.