Állami kitüntetések 2021. augusztus 20-án

Az Óbudai Egyetem két munkatársa részére Áder János köztársasági elnök magas állami kitüntetést adományozott államalapításunk ünnepének alkalmából.

A díjazottak:

Keszeyné dr. Say Emma építőmérnök, az Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar, Építőmérnöki Intézet, Geotechnikai és Tartószerkezeti Tanszékének egyetemi docense, tanszékvezető az építőmérnöki szakterületen folytatott kiemelkedő kutatói-oktatói tevékenysége, valamint az oktatásszervezés, illetve a szakmai utánpótlás nevelése érdekében végzett munkája elismeréseként MAGYAR ÉRDEMREND lovagkeresztje polgári tagozata elismerést vehetett át.

Prof. Dr. Sima Dezső, az Óbudai Egyetem jogelőd intézménye, a Budapesti Műszaki Főiskola Neumann János Informatikai Főiskolai Kar alapító kari főigazgatója, az MTA doktora, professor emeritus, több, mint fél évszázados, kimagasló színvonalú kutatói-oktatói és felsővezetői munkája, az informatika területén folytatott szakmai tevékenysége, valamint az informatikai mérnökképzésben vállalt szerepe elismeréseként az augusztus 20-ai állami ünnepségen a MAGYAR ÉRDEMREND TISZTIKERESZTJE polgári tagozata kitüntetésben részesült.

A díjazottaknak szívből gratulálunk és további sikereket, jó egészséget kívánunk!

Keszeyné dr. Say Emma fotó: ymmf.hu

Magyar Érdemrend Lovagkeresztje fotó: hu.wikipedia.org