Tudományos és innovációs park épülhet Kaposváron

Tudományos és innovációs park építését tervezi a kaposvári önkormányzat és az Óbudai Egyetem a somogyi megyeszékhelyen, a 15 milliárd forintos beruházás kivitelezési munkái 2022 tavaszán kezdődhetnek kedvező kormánydöntés esetén - mondta a város polgármestere szerdán.

Szita Károly (Fidesz-KDNP) a projektről szóló konzorciumi szerződés aláírásához kapcsolódó kaposvári sajtótájékoztatón közölte, hogy a fejlesztés részeként hat hektáros területen négy csarnokot építenek és rendeznek be a város keleti ipari parkjában, a költségeket európai uniós pályázati forrásból fedeznék.

Kovács Levente egyetemi tanár, az Óbudai Egyetem rektora kiemelte: a közel nulla energiaigényű, magas szintű információs és kommunikációs technológiai, továbbá intelligens vezérléstechnikai eszközökkel felszerelt úgynevezett okosépületekben különleges és speciális festékanyagokkal, szóráseljárásokkal, fémmegmunkálással, kötéstechnológiával, s egyebek mellett környezetszennyező anyagok újrahasznosításával összefüggő kutatásfejlesztéseket végeznének.

Forrás: MTI
Frissítve: 2021.12.09.