Rangos fórumon mutatják be az ÓE kutatóinak tanulmányát

Rangos tudományos folyóiratban jelent meg az Óbudai Egyetem kutatóinak robotikával és mesterséges intelligenciával foglalkozó tanulmánya.

Károly Artúr, Galambos Péter, Kuti József és Rudas Imre a Deep Learning techológia robotikai alkalmazásairól, ezen belül a egyes feladatosztályokban alkalmazható neurális hálózati struktúrákról és tanítási módszerekről értekeztek, több mint 100 tanulmány tanulságait összegezve.
Külön büszkeség, hogy az IEEE Transactions on Systems, Man and Cybernetics: Systems folyóirat 50 éves fennállásának emléket állító jubileumi különkiadásában jelent meg a közlemény. Ez a folyóirat, az SJR rangsor szerint, a rendszer és irányítástechnika tudományterület 7. legrangosabb fóruma, impakt faktora 9,309.

A tanulmány itt olvasható.

Gratulálunk a szerzőknek és további sikeres kutatómunkát kívánunk!
Frissítve: 2021.04.12.