Általános tájékoztatás a kollégiumi jogviszonnyal kapcsolatban

A kollégiumokat érintő ki- és átköltöztetésektől függetlenül a hallgatók kollégiumi jogviszonya nem szűnt meg.

A 2/2020. (III.11.) rektori-kancellári közös utasítás f) pont alapján "A kollégiumi díjak mérsékléséről a távoktatási időszak időtartamának függvényében később rendelkezünk." A központi kormányzati rendelkezések után az Egyetem azonnal intézkedik a központi kormányzati rendelkezéseknek megfelelően.

Továbbá a 4/2020. (III. 15.) rektori-kancellári Közös Utasítás 4. alapján "A kaucióról az Egyetem a későbbiekben rendelkezik." A szobák állapota és a visszaköltözés realitásának figyelembevételével a szükséges intézkedéseket az Egyetem vezetése meghozza  - legkésőbb a hallgató kollégiumi jogviszonyának megszüntetésének időpontjáig. Ez utóbbi jelenleg még nem történt meg, a kollégiumi jogviszony él.
Frissítve: 2020.10.14.