Ipari kapcsolatait erősíti a Kandó

Az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara ipari fórumot rendezett március 6-án. A rendezvény szervezőinek célja az volt, hogy szélesítsék kapcsolataikat, és erősítsék együttműködésüket a villamosenergia-ipar szereplőivel.

Az együttműködés kiterjedhet a hallgatók gyakornoki foglalkoztatására, oktatási és kutatási fejlesztési együttműködésekre, tárgyi és pénzügyi támogatásra, közös rendezvények szervezésére. A fórumon Prof. Dr. Kovács Levente rektor ismertette az Óbudai Egyetem vezetésének célkitűzéseit, és a fejlesztési irányokat. A továbbiakban Prof. Dr. Nádai László dékán mutatta be a kar új oktatási stratégiáját, együttműködési elképzeléseit, terveit. Sándor Tamás, a Dékáni Hivatal vezetője a gyakornoki programokról tartott összefoglaló előadást. Az esemény második felében a kar képviselői az ipari partnerekkel közösen keresték az együttműködés hatékonyabbá tételének lehetőségeit, a kor igényeinek és az ipar kihívásainak megfelelő mérnökképzés útjait.

Frissítve: 2020.03.10.