Ünnepi szenátusi ülés Székesfehérváron

Az Óbudai Egyetem vezetése kihelyezett, ünnepi szenátusi ülést tart Székesfehérváron január 27-én. A tervezett eseményről Prof. Dr. Kovács Levente rektor Dr. Cser-Palkovics Andrással, Székesfehérvár polgármesterével egyeztetett.

Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata évek óta stratégiai partnere az Óbudai Egyetemnek, és azon belül az Alba Regia Műszaki Karnak. Mind a székesfehérvári duális képzés mintaértékű indításában, mind a helyi robotikai laboratórium megalapításában komoly szerepet játszott a város vezetése. Emellett a helyi közösség műszaki felsőoktatás fejlesztésében és megerősítésében is jelentős segítséget nyújtottak. Az Óbudai Egyetem vezetése elismerése jeléül 2020. január 27-én ünnepi kihelyezett szenátusi ülést rendez, kapcsolódva a Nemzeti Összetartozás Évének programjaihoz, egyúttal köszönetét fejezve ki a város által nyújtott segítségéért. Az ünnepi szenátusi ülés fontosabb napirendi pontjainak egyeztetése érdekében Prof Dr. Kovács Levente rektor személyesen egyeztetett dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel. A megbeszélésen a szakképzés átalakítást célzó helyi munkacsoport megalapítása és a szakmai feladatok fontosabb pontjainak definiálása is szóba került. A tárgyaláson a polgármester felkérte a szakmai munkacsoport tagjait az előkészítő munkák elvégzésére.
Frissítve: 2020.10.15.