Tovább erősödnek nemzetközi kapcsolataink

Arab nagykövetek delegációja tett látogatást Egyetemünkön Prof. Dr. Kovács Levente rektor meghívására november 20-án. A felek megállapodása szerint Intézményünket népszerűsítik a saját országaikban.

A libanoni, kuvaiti, egyiptomi és jemeni nagykövetekből álló delegáció megtekintette az Egyetemet, előadótermeit és laborjait, az IT evolúció kiállítást és az Egyetem vezetésével egyeztetést folytattak arab hallgatók egyetemünkre való jelentkezésének ösztönzésében, valamint az Arab Kultúra Napja rendezvényének Óbudai Egyetemen történő megtartásában. A felek megállapodtak, hogy Intézményünk értékeit saját arab országaikon belül népszerűsítik.

Az eseményen a delegációt fogadta: Prof. Dr. habil. Kovács Levente rektor, Ormándi Gabriella kancellár, Dr. Várkonyiné Dr. Kóczy Annamária tudományos rektorhelyettes, Dr. Seebauer Márta oktatási rektorhelyettes, Dr. Hassan Elsayed mérnöktanár, Felde Imre, ipari kapcsolatokért felelős rektorhelyettes és Kozlovszky Miklós megbízott dékán. Az arab delegáció tagjai: Joanna Azzi Libanon nagykövete, Ashraf Mohamed Mohieldin Elmoafi Egyiptom nagykövete, Saad Abdullah Al-Asousi Kuvait nagykövete és Ahmed Abdulla Ahmed Nagi Jemen ideiglenes ügyvivője.

Frissítve: 2019.11.25.