A Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ (SZÉK) tanévnyitó ünnepsége

A Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ 2019. szeptember 20-án, pénteken tartotta a 2019–2020-as tanév ünnepélyes megnyitóját a Városháza Szent István-dísztermében az Edutus Egyetem, az Óbudai Egyetem és a Pannon Egyetem elsőévesei számára.

Az idén tehát ismét számos hallgató tette le az esküt és kezdte el tanulmányait az intézményben, melyre felettébb büszkék vagyunk.

A tanévnyitón köszöntőt, beszédet mondtak:
• Dr. Ilyés Ferenc, a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ ügyvezető igazgatója;
• Bíró Jolán önkormányzati képviselő;
• Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet és a Székelyudvarhelyért Alapítvány elnöke;
• Dr. habil Koltai László, az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karának dékánja;
• Hegedűsné dr. Baranyai Nóra, a Pannon Egyetem Georgikon Karának oktatási és akkreditációs dékánhelyettese;
• Dr. Kandikó József Professor és Rector Emeritus, az Edutus Főiskola határon túli képzéseinek vezetője.

A hangulatgazda szerepét Szabó Attila, az intézmény kommunikációs és tanulmányi osztályvezetője töltötte be.
Rendezvényünket az Alla Breve Vegyeskar kórusművei színesítették.

Fotók: Sorbán Ildikó.

Forrás: www.szek.ro