Egyetemi Kutató és Innovációs Központ (EKIK)

ELÉRHETŐSÉG

CÍM

1034 Budapest, Bécsi út 96/b, I. - II. em.

Honlap

Titkárság
+36 (1) 666-5730

Az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ (EKIK)  az egyetemi tudás és K+F eredmények innovációs folyamatokon keresztüli hasznosítását tűzte ki célul, előtérbe helyezve az alkalmazott kutatást. Küldetése az egyetemi innovációs ökoszisztéma folyamatos fejlesztése, a központ nemzetközi rangra emelése. Az EKIK létrehozását 2012-ben kezdeményezte az Óbudai Egyetem alapító rektora, Prof. Dr. Rudas Imre. Az első kutatóközpontok 2014 áprilisában megnyitották meg kapuikat a Kiscelli utcai egyetemi épületben. Az EKIK tíz év alatt dinamikusan fejlődött, növekedett, de  stratégiai céljai megmaradtak: a fiatal, kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatók  és kutatók támogatása, az intelligens tanulási és kutatási feltételek megteremtése. A szakmai munka immár 10 kutatóközpontban és társult központban folyik.

A SZERVEZET FELÉPÍTÉSE

Szervezet