Események betöltése

aula, NIK aula, NIK híd, F09, Ekik labor, 1.13-as labor

Feltételek

regisztrációhoz kötött

Tudod, hogy műt egy sebészrobot? Gyere el a Lányok Napján a Neumann Karra, és nézd meg személyesen!

A Bécsi úti campuson nemcsak az egyetemen oktató és kutató hölgyekkel találkozhatsz, és kérdezhetsz a munkájukról, hanem alkalmad lesz a nálunk tanuló hallgatókkal is megismerkedni, akik az egyetemi életről mesélnek majd neked.
Felviszünk a látogatók előtt elzárt kutatólaborokba, ahol humanoid robotokkal találkozhatsz, és megnézheted azt is, hogyan működik a 3D nyomtató.
A nap folyamán kipróbálhatod, milyen könnyű vagy nehéz a programozás, és hallhatsz arról is, hogyan segíti a mesterséges intelligencia a rákkutatást, vagy milyen táborokkal várjuk a fiatalokat a nyár folyamán.

Itt lesz a Neumann János Szakkollégium, tagjai a hallgatói projektekkel mutatkoznak be, és segítenek eligazodni az IT Evolúció kiállítás tárgyai között is.
Ha napközben elfáradnál, megpihenhetsz a DIY sarokban, ahol frissítővel várunk, társasozhatsz, beszélgethetsz a többiekkel vagy elkészítheted a saját kábelkarkötődet.

Sok szeretettel várunk!!

Időpont: 2023. április 27-e, csütörtök, 9-14 óra között.
Helyszín: Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kar Budapest, 1034 Bécsi út 96-B.
Korhatár: 14 évtől

Frissítve: 2023. 04. 12.