Események betöltése

K. épület 28-as előadó

Feltételek

díjmentes

előadó: Dr. habil. Lovas Róbert (Óbudai Egyetem, NIK)

cím: Felhő: erre varrj gombot!

Az informatikai felhők a mindennapi életünk részévé váltak – többek között – az oktatásban, az egészségügyben és államigazgatásban is. Hosszú időre visszanyúló sikere ellenére még mindig sok tévhit lengi körbe a tématerületet, hiszen nehezen kézzelfogható és széleskörűen támaszkodik további számítási, tárolási, hálózati és érzékelési megoldásokra. Ebben a technológiai dzsungelben kell érthetővé és könnyen hasznosíthatóvá tenni a felhőket – ahogy egy „Dolgok Internete” gombot illesztünk a felhőhöz az oktatásban, vagy szintén „gombnyomással” menedzselhető referencia architektúrák formájában nyújtunk kutatási platformokat az egyetemek vagy nemzeti laboratóriumok kísérletei számára a Magyar Kutatási Hálózat tudományos felhőjével a kiber-medikai és kiber-fizikai rendszerekre fókuszálva.

Frissítve: 2023. 11. 02.