Események betöltése

Garai Géza Szabadegyetem 49. előadása

előadó: Prof. Sajó-Bohus László

cím: Zöld energiatermelő atomreaktor

Az éghajlatváltozás és a növekvő energiaigény arra figyelmeztet, hogy az energiatermelésben az eddiginél sokkal fenntarthatóbb módszerekre kell támaszkodni. Az atommag-hasadáson alapuló erőművek azonban számos előnyük mellett aggodalmakat is keltenek.

Ez az előadás a sóolvadékos tóriumreaktorok működésével és előnyeivel foglalkozik, amelyek az általában szokásos atomreaktorok közül kiemelkednek stabilitásban és biztonsági jellemzőik tekintetében, így joggal tekinthetők a „legzöldebbnek” a reaktorok között.

Előadónk a Magyarországon született Sajó-Bohus László Professor Emeritus, a Venezuelai Academia Nacional de Ingeneria y Habitat tagja.

Frissítve: 2022. 04. 28.