Események betöltése

F08

Feltételek

díjmentes

Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara, a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kara és a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara közös szervezésben „5G Hálózatok Kiberbiztonsági kihívásai” címmel workshop-ot szervez, melyen bemutatja az egyetem közös kutatási együttműködések keretében megvalósuló eredményeit. A napjainkban zajló információs forradalom ezen belül az 5G hálózatok kifejlesztése, szabványosítása és gyakorlati megvalósítása kapcsán olyan új eddig nem ismert technikai, technológiai és infokommunikációs megoldások látnak napvilágot. Az 5G nem csak egy távközlési technológia, hanem a kommunikáció gerinchálózataként a digitalizáció alappillérét jelenti, amivel új lehetőségeket nyit gazdasági átalakulások és számos ipari fejlesztés előtt. Arra tervezik, hogy megfeleljen a mai modern társadalom igen nagy adat- és összekapcsolhatósági növekedésének, a tárgyak internete követelményeinek (IoT) és több milliárd csatlakoztatott eszközzel a jövőbeli újításoknak.

Frissítve: 2021. 11. 17.