A határon túli magyar oktatás minőségi és mennyiségi fejlesztése

Terveink között szerepel többek között a Kandó Kálmán Nyári Egyetem teljes megújítása, még aktívabb gesztoraivá kívánunk válni az Országos Tudományos Diákköri Konferenciának. Meg kívánjuk erősíteni a hallgatói és az oktatói mobilitási lehetőségeinket a Kárpát-medence országaiban, továbbá külhoni partnereink hallgatói és oktatói irányába elérhetővé kívánjuk tenni K-MOOC rendszerünket.

Mindezekkel párhuzamosan elindítjuk azon egyeztetéseket határon túli partnereinkkel, melyek mentén közös beruházásokra, fejlesztésekre leszünk képesek a Kárpát-medencében. Meglátásunk szerint, egyetemünknek a következő 2-3 esztendő folyamán a régió vezető műszaki oktatási és kutatási központjává kell válnia. Mindez úgy érhető csak el, ha határon túli partnereinkkel együttműködve, közösen gondolkodva, közös kutatás-fejlesztési és intézményfejlesztési beruházásokat eszközölünk ki.

Frissítve: 2024.02.26.