Újabb híd az amerikai-magyar felsőoktatásban

Ellátogatott egyetemünkre a Hungarian Summit-ra érkező amerikai-magyar delegációja június 4-én. A látogatás célja a jövőbeli potenciális együttműködési lehetőségek építése volt amerikai egyetemekkel.

A mai nappal kezdődött el az ötödik, jubileumi Hungarian Summit, ami mára az Egyesült Államok és Magyarország közötti egyik legjelentősebb, gyakorlatorientált kapcsolatépítő fórummá nőtte ki magát. Az idei találkozó központi kérdése: vajon Amerika ma is a lehetőségek hazája? És létezik-e még az amerikai álom, egyéni és kétoldalú együttműködések szintjén egyaránt? Az esemény idei mottója – „U.S. and Hungary: Together Beyond the Sky”. Az esemény célja, hogy hidat építsen a két ország között az üzleti élet, a felsőoktatás, az innováció, a kultúra, a sport és a nonprofit szektor területén.

A Summitra érkező amerikai delegáció látogatást tett az Óbudai Egyetemen is, ahol Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora fogadta őket és mutatta be az egyetem tevékenységét, céljait és kiemelt kutatási irányait. Pazaurek Piros, a Hungarian Hub elnöke, Közép-Florida tiszteletbeli magyar konzulja és a Hungarian Summit producere elmondta, hogy várják a jövőbeni együttműködési lehetőségeket.



A delegáció itt tartózkodása alatt betekintést nyerhetett az egyetem egyik legmodernebb kutatóközpont működésébe, a Bejczy Antal iRobottechnikai Központba (BARK) is.

A Summit központi helyszíne a Budapesti Corvinus Egyetem Gellért Campusa, ahol Prof. Dr. Maior Enikő, az Óbudai Egyetem oktatási rektorhelyettese képviseli az intézményt a Track Sessions II – Education szekcióban. Az Óbudai Egyetem ezen a szakmai fórumon is aktívan hozzájárul a nemzetközi oktatási együttműködésekhez kapcsolódó párbeszédhez.

A Hungarian Summit kiemelt célja a magyar és amerikai felsőoktatási intézmények közötti kapcsolatok erősítése, különös tekintettel az oktatói és hallgatói mobilitás előmozdítására. Az esemény nem csupán szakmai párbeszédet tesz lehetővé, hanem konkrét, hosszú távú intézményközi együttműködések megalapozására is alkalmat ad. Az Óbudai Egyetem számára kiemelten fontos az ilyen típusú nemzetközi jelenlét, hiszen célja, hogy aktív szereplője legyen a globális innovációs ökoszisztémának, és bővítse egyetemközi kapcsolatait. Az amerikai egyetemekkel való együttműködés új lehetőségeket nyithat a hallgatók és oktatók előtt a közös kutatások, mobilitási programok és innovációs kezdeményezések révén.

 
Frissítve: 2025.06.05.

Legfrissebb cikkek