Gábor Dénes-díjasok Klubja: kutatás, amely Nobel-díjat érdemelt

Krausz Ferenc és az attosec lézerimpulzusok és alkalmazásuk címmel tartanak előadásokat a Gábor Dénes-díjasok Klubja Egyesületének szervezésében. Az előadássorozatnak az Óbudai Egyetem ad otthont november 30-án 17 órától. A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Szipőcs Róbert villamosmérnök, lézerfizikus, a Wigner Fizikai Kutatóközpont tudományos főmunkatársa „Az izolált attoszekundumos fényimpulzusok előállítását megalapozó lézerfizikai fejlesztések a 90-es évek közepén” témaköréről beszél.

Dombi Péter Gábor Dénes-díjas lézerfizikus, az MTA doktora, a Wigner Fizikai Kutatóközpont kutatóprofesszora „Krausz Ferenc, az elektronok Nobel-díjas lesifotósa” címmel tart előadást.

Az est házigazdája Szigeti Krisztián, az egyesület elnöke lesz.

Helyszín: Óbudai Egyetemen (1034 Budapest, Bécsi út 96/b.) F09 terem
Időpont: 2023. november 30. 17:00 óra.

A szervezők kérik, hogy részvételi szándékukat a gabor.denes.klub@gmail.com e-mail címen november 29-ig jelezzék!
Frissítve: 2023.11.20.