Együttműködés Mexikó egyik fiatal és feltörekvő egyetemével

Kettős diploma indításának lehetőségéről, kétoldalú kutatás-fejlesztési projektek megvalósításáról írt alá szándéknyilatkozatot Prof. Dr. Kovács Levente rektor az Universidad Del Caribe Cancún, mexikói egyetem rektorával, Marisol Vanegas Pérezzel.

- Stratégiai társintézményként tekintünk az Universidad Del Caribe mexikói egyetemre – jelentette ki Prof. Dr. Kovács Levente rektor.

Hozzátette: megállapodásunk értelmében jól működő kooperációra számíthatunk a kettős diploma, mobilitás és közös doktori témavezetés tekintetében, informatika, gazdaságtan, környezetmérnöki tudományok, villamosmérnöki tudományok, építészet tématerületeken, emellett kétoldalú kutatás-fejlesztési projektek indítását is szándéknyilatkozatban rögzítettük, melyet többfordulós egyeztetést követően írtunk alá.

Prof. Dr. Kovács Levente rektor és Prof. Dr. Felde Imre ipari és üzleti kapcsolatokért felelős rektorhelyettes múlt év végi mexikói munkakörútjának egyik állomása az Universidad Del Caribe cancúni egyetem volt, ahol Marisol Vanegas Pérez rektorral a két intézmény együttműködéséről egyeztettek. Az ÓE vezetése hallgatói, valamint oktatói és kutatói csereprogramot kezdeményeztek az adatelemzés és mesterséges intelligencia, az additív technológiák területén, továbbá közös start-up rendezvények megszervezése is a tervek között szerepel.
Frissítve: 2023.03.31.