A téli sportokban is remekeltek hallgatóink

Az alpesi sí, snowboard és sífutó MEFOB-ot a franciaországi Puy–Saint–Vincent-ban rendezték, ahol 13 egyetemről indultak hallgatók. Az Óbudai Egyetemet Győri Levente és Vadas Áron képviselte alpesi sí, illetve snowboard kategóriában.

A legnagyobb érdeklődés a férfiak alpesi sí műlesikló versenyét övezte. Ebben a versenyszámban húsz hallgató indult. A leggyorsabbnak Győri Levente bizonyult, akinek aranyérem kerülhetett a nyakában, majd másnap a parallel sí szlalom számban duplázni tudott és még egy aranyérmet szerzett. Az utolsó versenyszám a ski cross volt, ahol a döntő futamban egy kevésbé jól elkapott rajt után, leszorították az ívéről, emiatt elesett, így a negyedik helyet tudta megszerezni.
Vados Áron a snowboard slalom kategóriában nagyon jól szerepelt, így végül bronzéremnek örülhetett. Emellett snowboard paralel slalom és boardercross kategóriában 8. helyen végzett.
Frissítve: 2023.02.21.