Elismerések az IEEE HS összejövetelén

Az IEEE Hungary Section elnöke, Prof. Dr. Kovács Levente az egyesület éves összejövetelén az IEEE Hungary Section Excellence Award díját adta át Dr. Fodor Dénesnek (Széchenyi István Egyetem, Győr) a hajtásszabályozás, a teljesítményelektronika és járműmérnöki tudományok terén elért kutatói és oktatói munkája elismeréséül. A díjat az IEEE HS 2015-ben alapította, és eddig 12 kiemelkedő magyar szakember került díjazásra. Egyúttal átadásra kerültek a novemberben meghirdetett IEEE Hungary Section Student Paper Contest győztesei számára a hallgatói publikációs díjak is. A szervezet elnöke örömét fejezte ki, hogy nagy számú és magas minőségű pályamű érkezett be.

Dr. Fodor Dénes

Díjazottak:

BSc I. helyezés: Floch Kristóf „Model-based motion control of the F1TENTH autonomous electrical vehicle” című TDK dolgozatával (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar)

BSc II. helyezés: Pózmán Réka Alexandra „Maszkok szűrőképességének vizsgálata és növelése elektrosztatikus szálképzés segítségével” című TDK dolgozatával (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar)

BSc II. helyezés: Németh Dániel István „Electrical Load Classification with Edge Computing Solutions” című TDK dolgozatával (Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Kar)

BSc III. helyezés: Albert Flórián, Hajdu Árpád, Hegedűs Dániel László „VR alkalmazása az építészetben” című TDK dolgozatával (Széchenyi István Egyetem Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar)

MSc I. helyezés: Markovics Dávid „Comparison of machine learning methods for photovoltaic power forecasting based on numerical weather prediction” című folyóiratcikkével (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar)

MSc II. helyezés: Puskás Melánia „Preklinikai kísérletek mérési hibájának modellezése és felhasználása neurális hálózatok tanításához” című TDK dolgozatával (Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kar)

MSc III. helyezés: Maller Levente

MSc III. helyezés: Ramács Gábor „Depresszió egynyelvű és többnyelvű felismerésének lehetőségei X-vektor módszerrel” című TDK dolgozatával (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar)

PhD I. helyezés: Török Tímea Nóra, Fehérvári János Gergő „Tunable, Nucleation-Driven Stochasticity in Nanoscale Silicon Oxide Resistive Switching Memory Devices” című folyóiratcikkével Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Fizikai Tudományok Doktori Iskola

PhD II. helyezés: Szabó Ádám „Investigation of the Applicability of Y2O3–ZrO2 Spherical Nanoparticles as Tribological Lubricant Additives” című folyóiratcikkével (Széchenyi István Egyetem Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskola)