Gyurka Márk Manó megállíthatatlan, kijutott a felnőtt öttusa világbajnokságra!

Gyurka Márk Manó egyetemünk hallgatója, számos egyetemi sportverseny résztvevője, most az öttusa junior Európa-bajnokságon minden idei eredményét felülmúlta és többször is dobogóra állhatott.

Szenzációs versenyzéssel egyéniben ezüstérmet ért el.
Csodálatos teljesítményt értek el csapatban is: Viczián Bencével és Koleszár Mihállyal alkotta férfi csapattal aranyérmesek lettek, majd az Európa-bajnokság befejezéseként Eszes Noémivel a mix váltóban az előkelő negyedi helyen végeztek.
Ezzel az eredménnyel Manó a torna legeredményesebb magyar versenyzője lett és ezzel kijutott a július végén tartandó öttusa világbajnokságra, ahol a váltóban képviselheti Magyarországot.

Gratulálunk a szenzációs teljesítményhez és szorítunk a további versenyeken a hasonló szép eredményekért!

A képek forrása: pentathlon.hu
Frissítve: 2022.07.22.