Kiváló eredmények a BEFS Universitas Úszóbajnokságon

A tavaszi szemeszterben, 2022. április 9-én megrendezett budapesti úszóversenyen szép számú versenyző gyűlt össze. A Pécsi és Nyíregyházi Egyetem úszói is képviseltették magukat, így kibővített bajnokság lett a rendezvényből.

Az Óbudai Egyetemről 16 hallgató vett részt a megmérettetésen, ami rekordnak számít. A sportolók kitettek magukért, kettő arany, négy ezüst és kettő bronzérem mellé egy negyedik és egy hatodik helyet sikerült szerezniük.

Eredmények
Kardos Dániel, 1. helyezés (200 m vegyes úszás)
Varró Ádám Levente, 1. helyezés (50 m hátúszás)
Ali Ákos Tamás, Barna Kristóf Bendegúz, Andrási Levente, 2. helyezés (4x50 m „A” vegyes váltó)
Kardos Dániel, 2. helyezés (50 m mellúszás, 50 m pillangóúszás, 50 m gyorsúszás)
Barna Kristóf Bendegúz, 3. helyezés (50 m mellúszás)
Varró Ádám Levente, 3. helyezés (50 m pillangóúszás)
Kardos Dániel, Putz Tamás, Durkó Vince, Ali Ákos Tamás, Dietrich Péter, Barna Kristóf Bendegúz, Andrási Levente, Szabó Levente, Szlávik Krisztián, Varró Ádám Levente, 4. helyezés (10x50 m intézményi váltó)
Putz Tamás, Durkó Vince, Varró Ádám Levente, Dietrich Péter, 6. helyezés (4x50 m „B” vegyes váltó)

A csapat tagjai: Kardos Dániel, Varró Ádám Levente, Dietrich Péter, Andrási Levente, Barna Kristóf Bendegúz, Fuchs Réka, Laczkó Rozina, Hermann Tamás, Géczy Balázs, Katona Bálint Ferenc, Korom Dániel, Putz Tamás, Szabó Levente, Szlávik Krisztián, Durkó Vince, Ali Ákos. Felkészítő testnevelő: Molnárné Pajor Beatrix.

Az összesített pontversenyben az Óbudai Egyetem az előkelő 2. helyezést érte el!

Gratulálunk Mindenkinek és Köszönjük a részvételt!
Frissítve: 2022.04.20.