Az Óbudai Egyetem szerepvállalása az ukrán-orosz konfliktussal érintett hallgatók részére

1. A válsághelyzet miatt Ukrajna területéről érkező hallgatók elszállásolása

• A Magyarországra érkező menekült hallgatók elszállásolásában és ellátásában - kapacitásunk keretei között - segítséget nyújtunk kollégiumi férőhelyeinkkel, továbbá biztosítjuk számukra, hogy tanulmányaikat egyetemünk képzési területein folytatni tudják.

2. Tanulmányi lehetőség külföldi hallgatók számára

• Vendéghallgatói státuszt biztosítunk a jelenleg futó képzéseinken, mely lehetőségeket az ukrán, valamint az Ukrajna területén jogszerűen tartózkodó harmadik országbeli hallgatók számára egyaránt megadjuk. A vendéghallgatóként teljesített kurzusok vonatkozásában kreditigazolást állítunk ki.

• A K-MOOC kurzusok megnyitásával online magyar nyelvű kurzusok felvételét és teljesítését tesszük lehetővé.

3. Az Óbudai Egyetem hallgatói számára nyújtott kedvezmények

• Ukrajna területéről érkezett hallgatóink számára rugalmas ügyintézést teszünk lehetővé, amennyiben tanulmányi kötelezettségeikkel, azok teljesítésével összefüggésben akadályokba ütköznek.

• Az Óbudai Egyetem biztosítja orosz állampolgárságú hallgatóit, hogy az elmúlt napokban Ukrajnában kialakult helyzet miatt nem érheti hátrányos megkülönböztetés intézményünkben. Fontos számunkra, hogy előítéletektől mentesen folytathassák tanulmányaikat.

• Akik orosz érdekeltségű pénzintézménynél vezetik számláikat és a nemzetközi bankközi pénzforgalom korlátozása alá esnek, azoknak a fizetési határidőt a helyzet rendeződéséig meghosszabbítjuk.

Frissítve: 2022.03.02.