Szép eredmények az Úszó Egyetemi Bajnokságon

2021. november 06-án rendezték meg az idei Egyetemi országos úszó bajnokságot, a MEFOB-ot a BVSC uszodában.

Az elmúlt időszak járványos helyzete miatt, sok sportoló örömmel vett részt a versenyen. Olimpikonok sokasága indult, többek között: Kenderesi Tamás, Gyurta Gergely, Rasovszky Kristóf, a paralimpikon Konkoly Zsófia. A színvonalas versenyen 19 egyetem hallgatói képviseltették magukat. Összesítésben az Óbudai Egyetem 18 ponttal a 12. helyen zárt.

Örvendetes, hogy Kardos Dániel 100m férfi mell úszásban ezüst érmes lett az igazoltak között, míg Bognár Gergely szintén 2. helyezést ért el ugyanebben a számban, az amatőr kategóriában. A 4x100m férfi vegyes A váltó bronzérmet szerzett, tagjai: Kardos Dániel, Barna Kristóf, Durkó Vince és László Ádám első éves hallgatók. Ezenkívül Kardos Dániel 200m ffi vegyesen és 400m ffi gyorson 4. lett, míg Ali Ákos az amatőrök között ért el 4. helyezést 100m ffi hátúszásban. A vegyes váltó B csapata 7., és a 10x50m Intézményi váltó alig leszorulva a pontszerző helyről, 8. helyen ért célba.