Ezüstérem a judo Egyetemi Bajnokságon!

Bakonyi Botond, az Óbudai Egyetem hallgatója ezüstérmet szerzett a 2021. évi JUDO MEFOB-on, melyet a Ludovika Arénában tartottak november 14-én.

Botond a következőket mondta el a versenyről: „Sportorvosi engedély hiányában én csak amatőr kategóriában indulhattam, méghozzá sikerült a - 73kg-os súlycsoportba bekerülnöm. Sokan indultak ebben a kategóriában, így nem körmérkőzéses, hanem egyenes-ágú kieséses rendszerben tartották meg a versenyt. A sorsolásnak köszönhetően az első körben, küzdelem nélkül jutottam tovább. A nap további részében hét, viszonylag gyors győzelmet követően a döntőben találtam magam. Ott egy másodpercnyi kihagyásom volt, ami a cselgáncsba nem fér bele, ezzel a dobogó második fokára állhattam fel. Nagyon örültem ennek is, mert hat éve nem voltam versenyen, és két éve sajnos edzésen sem vettem részt, mivel folyamatos sérülések hátráltattak. Ez a sok év türelemre tanított, de az akaratom töretlen, talán ennek köszönhető a vasárnapi sikeres versenyzés is.”