Elnökválasztás az IEEE HS VME közgyűlésen

Az IEEE Hungary Section Villamosmérnökök Magyarországi Egyesülete 2021. július 28-án megtartotta rendkívüli közgyűlését, amelyen vezetőválasztás történt.

Az Institute of Electrical and Electronics Engineers Inc. (IEEE) amerikai mérnökszervezet hazai tagozata a Villamosmérnökök Magyarországi Egyesülete, amelynek 2021. január 1-jétől pozícióban levő elnöke, Dr. Haidegger Tamás rendkívüli közgyűlést hívott össze, mivel a korábbi egyesületi vezetői ülésen személyes okokra hivatkozva lemondott a vezetői pozícióról. A Jelölőbizottság egyetlen jelöltet javasolt a volt elnök Prof. Dr. Kovács Levente személyében, s a helyben megjelent tagok sem tettek javaslatot további jelöltekre. Titkor szavazás keretében a tagok egyhangúan megszavazták az egyesület elnökének Prof. Dr. Kovács Leventét. Az IEEE és az Óbudai Egyetem között régóta fennálló, nagyon szoros, erős és gyümölcsöző kapcsolat épült ki, amelynek megőrzése mindkét fél számára fontos célként jelenik meg.
Frissítve: 2021.12.06.