A Lányok Napja – digitális különkiadással jelentkezik

Digitális eseménnyel, inspiráló előadókkal, véleményvezérekkel, lebilincselő előadásokkal nyújt motivációt és betekintést a STEM pályák világába középiskolás és egyetemista lányoknak a Nők a Tudományban Egyesület Lányok Napja Programiroda a 10. Lányok Napján április 22-én. A rendezvény célja, hogy a hölgyek érdeklődését is felkeltsék a műszaki pálya iránt. Az online programhoz az Óbudai Egyetem is csatlakozik.

A lányok nem jók matekból? A műszaki pálya nem nőknek való? Csak néhány a leghétköznapibb tévedések közül, amelyek lerombolása épp olyan fontos, mint a tehetség kibontakoztatása vagy az önbizalom arra, hogy a lányok tudományos pályára lépjenek.

A tízéves Lányok Napja születésnapi eseménysorozatának első állomásához érkezik, ahol Airmeet virtuális platformon várják a műszaki tudományos pálya iránt érdeklődő lányokat. (A hagyományos, személyes jelenléttel járó Lányok Napja eseményt őszre halasztották a szervezők.)

Az Óbudai Egyetem részéről a rendezvényen részt vesznek a Keleti

Károly Gazdasági Kar és a Neumann János Informatikai Kar oktatói, szakkollégiumi hallgatói és a Hallgatói Önkormányzat tagjai is.

Az online platformon 13.00 és 14.00 óra között egy bizonyos virtuális csarnokban linket kapnak az előzetesen regisztráltak. Az érdeklődők ide belépve érhetik el a kiállítók/egyetemek standjait, köztük az Óbudai Egyetemét is. A szervezők virtuális asztalt is biztosítanak, ahol 10-15 perces kiscsoportos tájékoztatást, beszélgetéseket tartanak a diákoknak.

Ízelítő a programból:

Az eseményt Polgár Judittal, a Lányok Napja fővédnökével, minden idők
legsikeresebb női sakkozójával indítják a szervezők.  Az érdeklődők Judit személyes történetén keresztül ismerhetik meg, hogy a zömében férfiak uralta sakk világában, milyen nőként boldogulni.

Vajon mi vagy ki az, aki segíthet egy lányt, hogy ne adja fel és kitartson a siker felé vezető úton?
Néhány kérdés, amire a program során keresik a választ:
* Miért mondják még mindig, hogy a lányok nem jók matekból?
* Fel kell-e kelteni az érdeklődést a STEM pályák iránt?
* Mivel néz szembe egy STEM influencer?
* Lányok egy csapatban? Hogyan segíthetik egymást mi, nők? Hogyan lehet
leküzdeni az irigységet? Miért van széthúzás akár még szakmai barátok között
is? Hogyan örülhetünk mások sikereinek?

* Saját vállalkozás? Cool. Saját STEM vállalkozás? Még menőbb. Sikeres
startupperek osztják meg történeteiket.

A Lányok Napja Magyarországon is egyre népszerűbb. 2012 óta már több mint
100 vállalat, egyetem és kutatóintézet részvételével, több mint tízezer
lányt inspiráltak és mutatták meg nekik a technológia-orientált szakmák
szépségeit, az azokban rejlő lehetőségeket.

Az esemény időpontja: 2021. április 22. 9.00-14.00 óráig.

A programhoz az alábbi linken keresztül lehet csatlakozni: https://lanyoknapja.us20.list-manage.com/track/click?u=8d7e7f178680957edd90481cc&id=dc148b7732&e=7e75ea961c
Frissítve: 2021.12.09.