Nemzetközi Mérnöki Szimpózium a Bánkin / Engineering Symposium at Bánki 2020

A hagyományokhoz híven az idén is érdeklődéssel várták a Bánki munkatársait, PhD hallgatóit és a társegyetemeken tanító vagy tanuló kollégák cikkeit. Az elmúlt évtől kezdődően új formátumú konferencia-kiadványt jelentettek meg, amely ISBN-számmal ellátott és lektorált kötet.

A kiadványban lehetőséget biztosítanak mind magyar, mind angol nyelvű publikációk megjelentetésére, számos témában. Az idei kiadványba közel 20 cikk érkezett, amelyeknek majdnem fele angol nyelvű, szakmai cikk. A témák között szerepel - a teljesség igénye nélkül -, a mesterséges intelligencia szerepe, a drón használat szabályozásai, az élelmiszerbiztonság, hegesztés, meta-anyagok vizsgálata, biztonságtudatosság az oktatásban, az intelligens vezetési rendszerek éppúgy, mint a biometrikus azonosítás az egészségügyben vagy az önvezető autók biztonsági kihívásai. Az idei év végéig tervezik a kiadvány online felületen való megjelenését, míg a későbbiekben minden szerzőnek egy nyomtatott tiszteletpéldánnyal kedveskednek.
Frissítve: 2021.04.19.