Triatlon versenyt nyert az Óbudai Egyetem hallgatója

Magabiztosan nyerte meg az egyetemi és főiskolai országos bajnokságot, a Tiszaújvárosban rendezett MEFOB sprint triatlonversenyt Dévay Zsombor, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar hallgatója szeptember 6-án.

A Székesfehérváron élő, édesapja irányítása alatt tréningező Dévay Zsombor kiemelkedett a mezőnyből, és az első helyen végzett. Sprintversenyről lévén szó, a sportolók 750 méter úszás után 20 kilométert kerékpároztak, majd 5 kilométert futottak. Az országban ez az egyetlen verseny, ahol medencében mérettetik meg magukat a triatlonosok. Vagyis egy-egy pályán 8-10 versenyző úszott egyszerre, ami nem eredményezett túl jó időket. Zsombor ennek ellenére nyerte meg az abszolút összevetést is. Az úszás után 9. volt, de nem maradt le sokkal a mezőny elejétől, a 8-10 másodperces hátrányt a tekerés során ledolgozta. Korához képest rettentő erős kerékpáros, 3 kilométer után már az első bolyba ért. Jól helyezkedett, elsőként szállt le a bicikliről, a futás során 800 méter után állt az élre, s fokozatosan elhúzott a mezőnytől, majd 15 másodperces előnnyel nyert.

Fotó: Molnár Dávid
Frissítve: 2021.04.26.