Duális és kooperatív képzés
Mit jelent a duális, illetve kooperatív képzés? Milyen előnyöket élvezhetnek az ilyen típusú képzésekben résztvevő hallgatók? Milyen szakokon választható duális és kooperatív képzés egyetemünkön? Az alábbi összeállítás ezekre a kérdésekre ad választ.
Mit kell tudnod a duális képzésről?
Ha a duális képzést választod, rögtön a tanulmányaid megkezdésével párhuzamosan elkezdődik a szakmai gyakorlatod is. A szorgalmi időszakban a hagyományos képzést végző csoporttársaiddal együtt részt veszel a tanórákon. A vizsgaidőszakban nem csak tanulsz és vizsgákra jársz, hanem dolgozol is. A munkádért fizetés és szabadság is jár, pont úgy, ahogy a cég többi munkavállalójának.
A duális képzéssel tanulmányaid végére diplomád és több éves szakmai tapasztalatod lesz. Sőt! Ha jól teljesítesz, arra is számíthatsz, hogy a gyakorlati helyed állást is kínál neked. A partner cég érdeke az, hogy ha már „kitanítottak”, a későbbiekben náluk dolgozz.
Duális képzés az egyetem mind a 7 karán indul, számos szakon. Több száz gyakorlati hely áll rendelkezésre a duális képzést választó diákok számára.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy ebben a képzéstípusban részt vevő hallgatók átlagosan egy érdemjeggyel jobbat érnek el a hagyományos képzésben tanuló társaiknál, több kreditet vesznek fel és teljesítenek.
A duális képzésre jelentkezni a hagyományos felvételi eljárásban tudsz.
Alapképzéseink duális képzési formában
Műszaki
biztonságtechnikai mérnöki alapszak (BGK)
építőmérnöki alapszak (YBL)
gépészmérnöki alapszak (BGK)
könnyűipari mérnöki alapszak (RKK)
környezetmérnöki alapszak (RKK)
mechatronikai mérnöki alapszak (BGK)
műszaki menedzser alapszak (AMK, KGK)
villamosmérnöki alapszak (AMK, KVK)
Informatikai
gazdaságinformatikus alapszak (KGK)
mérnökinformatikus alapszak (AMK, NIK)
Gazdaságtudományi
gazdálkodási és menedzsment alapszak (KGK)
kereskedelem és marketing alapszak (KGK)
Agrár
földmérő és földrendező mérnöki alapszak (AMK)
Mesterképzéseink duális képzési formában
Műszaki
mérnökinformatikus mesterszak (angol nyelven) alapszak (NIK)
Informatikai
villamosmérnöki mester (KVK)
Bővebb információt talál egyetemünk duális oldalán.
Mit kell tudnod a kooperatív képzésről?
A kooperatív képzés egy középút a hagyományos és a duális képzés között.
Ha a kooperatív képzést választod, tanulmányaid első része ugyanúgy zajlik majd, mint a hagyományos rendszerben tanulóké. A hatodik féléved után lehetőséged nyílik egy vállalatnál 1 vagy 2 gyakorlati félévet tölteni. Hogy pontosan mennyit, az rajtad múlik.
A kooperatív képzés során heti négy napon át dolgozol a cégnél, egy napon keresztül pedig elméleti képzésen veszel részt, ezzel plusz 30 kredit szerezhető vele egy félév alatt. A gyakorlati helyen a szakdolgozatod megírásához is támogatást kapsz, miközben a kooperatív képzés időszakában ugyanúgy hallgatói jogviszonyban maradsz, mint előtte, tehát élvezheted ennek minden előnyét. Ráadásul az egyetemtől ösztöndíjat is kapsz.
Ezzel a lehetőséggel belekóstolhatsz a munka világába, még azelőtt, hogy elhagynád az iskolapadot. A kooperatív képzés féléveinek teljesítését az oklevélmelléklet tanúsítja, sikeres együttműködés esetén a cég állást is ajánlhat neked.
Alapképzéseink kooperatív képzési formában
Műszaki
biztonságtechnikai mérnöki alapszak (BGK)
gépészmérnöki alapszak (BGK)
mechatronikai mérnöki alapszak (BGK)
villamosmérnöki alapszak (KVK)
Informatikai
mérnökinformatikus alapszak (NIK)
üzemmérnök-informatikus alapszak (BProf) (NIK)
Mesterképzéseink kooperatív képzési formában
Műszaki
villamosmérnöki mesterszak (KVK)