PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
Az Óbudai Egyetem MSc és PhD hallgatói részére
ROBOTIKAI TANULMÁNYÚT JAPÁNBA, A SHIBAURA INSTITUTE OF TECHNOLOGY EGYETEMRE
A TANULMÁNYÚT HÁTTERE
Az Óbudai Egyetemen az Egyetemi Kutató, Innovációs és Szolgáltató Központban működő Bejczy Antal iRobottechnikai Központ (BARK) célja az alkalmazott, ember-központú robotikához kapcsolódó tudományos és műszaki eredmények létrehozása, az egyetemes tudás bővítése, a meglevő ismeretek átadása, valamint a robotika népszerűsítése az egyetemen belül és kívül. A központ 2013 óta teljes jogú tagja az euRobotics AISBL európai robotikai ernyőszervezetnek.
A BARK kezdeményezésére az Óbudai Egyetem rektora 2019 márciusában együttműködési megállapodást kötött az erős robotikai tudásbázissal rendelkező Shibaura Institute Of Technology tokiói egyetemmel, a melynek során a két intézmény megállapodott, hogy a hallgatói csereprogramok, közös kutatási projektekben együtt fog működni jövőben.
Az Óbudai Egyetem pályázatot nyert el „Az Óbudai Egyetem komplex intézményi fejlesztései a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében” címmel, az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával megvalósuló EFOP-3.4.3-16-2016-00023 projekt keretében, a pályázat keretében az egyetem nemzetköziesítési kapacitásainak bővítésére is sor kerül.
Az ÓE és SIT együttműködési programjának részeként kerül sor az ÓE hallgatóinak szervezett japán tanulmányútra, amely az EFOP 3.4.3-16-2016-00023 projekt és a SIT támogatásával valósul meg.
CÉLKITŰZÉS
Az EFOP-3.4.3-16-2016-00023 pályázat A3 Nemzetköziesítési alprojektjének keretein belül meghirdetett pályázat célja, hogy tehetséges és ambiciózus, robotika iránt érdeklődő vagy ezen a területen már kutatási munkát folytató hallgatók részére lehetőséget biztosítson a japán egyetemi műhelykultúra megismerésére az Óbudai Egyetem külföldi partnerintézményében, a Shibaura Institute of Technology (SIT) Egyetemen.
A tanulmányút fő célja a japán egyetemmel folytatott együttműködésben egy robotikai miniprojekt végrehajtása (8 munkanap), amelynek céljait a SIT kutatói határozzák meg.
A tanulmányúton részt vevő hallgatókat az Óbudai Egyetem Egyetemi Kutató, Innovációs és Szolgáltató Központ, Bejczy Antal iRobottechnikai Központ (EKIK BARK) munkatársai mentorálják az út során és a robotikai szakértők részt vesznek a projektmunka koordinálásában is.
A tanulmányúton a műhelymunka mellett a következő programokon is részt vesznek a tanulmányút résztvevői:
- Szakmai látogatás egy robottechnikához kapcsolódó vállalatnál
- Szakmai látogatás további japán egyetemeken (pl. Tokyo Metropolitan University, Tohoku University)
PÁLYÁZATI FELTÉTELEK
A pályázaton az Óbudai Egyetemmel hallgatói jogviszonyban álló mester- vagy doktori képzésben tanulmányokat folytató, a 2019/2020-as tanévben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók pályázhatnak, akik tanulmányukat MTMI (matematika, természettudomány, műszaki, informatika) képzési területen folytatják.
Az ösztöndíjra egyénileg lehet pályázni.
A robotikai tanulmányút időpontja várhatóan: 2019 november második fele (repülőjegy foglalástól függően változhat az időpont)
A tanulmányút időtartama: 2 hét (8 munkanap)
A NYERTES PÁLYÁZÓK TÁMOGATÁSA
Az Óbudai Egyetem EFOP-3.4.3-16-2016-00023 pályázat keretében a nyertes pályázók részére finanszírozza az utazás, szállás, utazás időtartamára a biztosítás teljes költségét a tanulmányútra.
A Shibaura Institute Of Technology az Óbudai Egyetemmel történő együttműködés keretében a tanulmányúton részt vevő hallgatóknak támogatást biztosít. amely biztosítja a kint tartózkodás költségeit.
A SIT támogatása a nyertes pályázó tanulmányi eredménye alapján kerül kiszámolásra:
- Hallgatók 2.3 GPA érték felett 80,000 JPY / fő (~220.000 HUF)
- Hallgatók 2.3 GPA érték alatt 60,000 JPY / fő (~160.000 HUF)
A PÁLYÁZÁS MÓDJA
A tanulmányúton történő részvételre a mellékelt pályázati adatlap kitöltésével lehet pályázni.
A pályázati adatlaphoz csatolandó mellékletek:
- A pályázó szakmai önéletrajza (angol nyelven), amely tartalmazza eddigi tanulmányait, szakmai-tudományos eredményeit (elnyert ösztöndíjak, tanulmányi versenyeken elért díjak-helyezések, publikációk, egyéb szakmai –tudományos teljesítmény), amennyiben van, akkor szakmai munkatapasztalatát.
- Max. 1 oldalas motivációs levél (magyar vagy angolnyelven), amelyben a pályázó bemutatja személyes motivációit a tanulmányúton történő részvételre. Amennyiben releváns, akkor tanulmányainak-kutatási területének kapcsolódását a robotikához.
A pályázati csomagot 2019. szeptember 23. hétfő 23:00 kell e-mailen –benyújtani Dr. Galambos Péter egyetemi docens, Bejczy Antal iRobottechnikai Központ igazgató részére (peter [dot] galambos [at] irob [dot] uni-obuda [dot] hu).
A pályázati adatlapot aláírva, szkennelve kérjük megküldeni.
A pályázat keretében hiánypótlásra nincs mód, a benyújtott pályázat hiánytalanságáért a pályázó felelős.
A pályázati csomag leadásával a pályázó vállalja, hogy részt vesz a pályázás folyamat részeként egy személyes meghallgatáson is, melyet a következő pontban ismertetünk.
AZ ÉRTÉKELÉS MENETE
A benyújtott írásbeli pályázatokat az Értékelő Bizottság értékeli.
Az Értékelő Bizottság tagjai:
Dr. Haidegger Tamás, igazgató / Egyetemi Kutató, Innovációs és Szolgáltató Központ (EKIK)
Dr. Galambos Péter, igazgató / Bejczy Antal iRobottechnikai Központ (EKIK BARK)
Kuti József, tudományos munkatárs / Bejczy Antal iRobottechnikai Központ (EKIK BARK)
Az Értékelő Bizottság 2019.09.24-én, e-mailen értesíti az előzetes értékelés eredményéről és jelzi a pályázónak, amennyiben eredménye alapján részt vehet a személyes meghallgatáson.
Az Értékelő Bizottság a második fordulóba jutott pályázókat 2019.09.25-én (szerda) 10.00-kor hallgatja az Egyetemi Kutató, Innovációs és Szolgáltató Központban (Óbudai Egyetem, Bécsi út 96/b).
A KIVÁLASZTÁS SZEMPONTJAI
A pályázaton nyertes hallgatók személyét az Értékelő Bizottság állapítja meg a beérkezett pályázatok tartalma, valamint a személyes meghallgatás alapján, a rendelkezésre álló keret figyelembe vételével.
Az eredményről a pályázó e-mailben 2019. 09.27-ig kap értesítést az Értékelő Bizottság vezetőjétől, Dr. Galambos Pétertől.
A nyerteseknek 2019.09.30-ig nyilatkozniuk kell, hogy vállalják a külföldi utazást a projekt keretében.
A bizottság döntése ellen fellebbezésnek helye nincs, kivéve formai/eljárási hiba felmerülése esetén