Az Óbudai Egyetem Szenátusa az Egyetem döntési, véleményező, javaslattevő és ellenőrzési jogkörrel rendelkező testülete. A Szenátus elnöke a rektor. A Szenátust illetik meg a felsőoktatási intézmény Alaptörvényben rögzített jogosultságai
Az Óbudai Egyetem Konzisztórium az Egyetem stratégiai döntéseinek megalapozásában, valamint a gazdálkodási tevékenysége szakmai támogatásában és ellenőrzésében részt vevő testület. A Konzisztóriumot megilleti a figyelemmel kísérési és ellenőrzési jog, amely értelmében a Konzisztórium figyelemmel kíséri és ellenőrzi az Egyetem stratégiai döntéseinek megalapozottságát, a gazdálkodási tevékenység szakszerűségét.
Az Egyetemi Tanács a rektor és a kancellár tanácsadó, véleményező, valamint a Szervezeti és működési rendben maghatározott ügykörökben döntéshozó testülete, mely feladatkörében segíti a rektor, a kancellár és a Szenátus döntéseinek előkészítését, és ellenőrzi azok végrehajtását. Az Egyetemi Tanács véleményét határozatok útján fejti ki.
A Rektori Tanács a rektor tanácsadó, véleményező, döntés-előkészítő testülete, mely segíti a rektort feladatainak ellátásában, a határozatainak meghozatalában. A Testület tagjai a rektor, a kancellár, a rektorhelyettesek, az oktatási főigazgató, és a kancellárhelyettes.
A Dékáni Kollégium az Egyetem és a karok, illetve a TMPK vezetőinek tanácskozó testülete, amely segíti a rektor és a kancellár munkáját.
A kapcsolattartás egyetemi, szintű fóruma az összdolgozói értekezlet. Az Összdolgozói Értekezlet napirendjén az előző időszak áttekintése, a jövő feladatainak meghatározása témakör szerepel.
A Tudományos Tanács az Egyetem tudományos kérdésekben javaslattevő, véleményező és tanácsadó testülete.
Az Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács (EDHT) tudományos kérdésekben független testület, amely az egyetemen folyó doktori képzést, valamint a habilitációs eljárást szabályozza és felügyeli, dönt a doktori fokozat, illetve a habilitált doktori cím odaítéléséről, továbbá a doktori eljárásokkal és a habilitációs eljárással kapcsolatos elvi kérdésekben állást foglal.
Az egyetemi tudományos diákköri tevékenység összefogását az önkormányzati elv alapján működő az Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács (továbbiakban: ETDT) látja el a rektor felügyelete mellett.
Az Egyetem Tehetségtanácsa az Egyetem egészére vonatkozó tehetséggondozási tevékenység kialakításában, megvalósításában, koordinálásban közreműködő tanácsadó testület.
Az Innovációs Tanácsadó Testület az Egyetemen folyó tudáshasznosítási, innovációs és vállalkozói szemléletfejlesztési tevékenységek stratégiai irányainak meghatározásában vesz részt, véleményezi ezen területek döntés-előkészítő anyagait, illetve javaslatot tesz az egyetemi innovációs alapból történő támogatásra.
A Társadalmi Tanácsadó Testület azokat a kutatókat és egyéb szakembereket tömörítő testület, akik támogatni tudják a különböző akadémiai, állami, vállalati, non-profit partnerekkel, társadalmi szervezetekkel és alapítványokkal kapcsolatban felmerülő együttműködési lehetőségek kibontakoztatását.
Kreditátviteli Bizottság az Egyetem olyan testülete, amely megállapítja más hazai vagy külföldi felsőoktatási intézményben, vagy saját intézményben szerzett kreditek elismeréséhez az ismeretek egyezésének mértékét.
A Hallgatói Jogorvoslati Bizottság az Egyetem olyan testülete, amely lefolytatja a jogorvoslati eljárást az Egyetem hallgatóra vonatkozó döntéseivel kapcsolatban.
Az Egyetemi Fegyelmi Bizottság az Egyetem olyan testülete, amely fegyelmi jogkört lát el abban az esetben, ha a hallgató a kötelességeit vétkesen és súlyosan megszegi.
A Paritásos Munkavédelmi Testület a munkáltató és a munkavállalók között az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés megteremtésével kapcsolatos döntés-előkészítési feladatokat látja el.
Az Oktatási Bizottság az Egyetem által folytatott képzési tevékenység, az oktatásszervezés koordinálását, a döntések előkészítését, azok folyamatos érvényesülését és ellenőrzését végzi.
Az Esélyegyenlőségi Bizottság az intézmény működésében figyelemmel kíséri a nők és a férfiak arányos képviseletét, javaslatokat tesz az arányos képviselet elérésére, ellenőrzi az intézkedések eredményességét, feltárja a megkülönböztetés megnyilvánulásait, a nők arányos szerepvállalását sértő intézkedéseket, és kezdeményezi megszüntetésüket.
A Pályázatokat Véleményező Bizottság ellátja az SZMR 30. § (6) bekezdés c), d), e), f) és g) pontjában meghatározott vezetői pályázatok, illetve mesteroktatói, tanársegédi, az adjunktusi, az egyetemi docensi, a tudományos főmunkatársi és a tudományos tanácsadói pályázatok véleményezését.
Az Informatikai Bizottság az Egyetem informatikai tevékenységeit, fejlesztéseit összehangoló, az informatikai döntés-előkészítő, konzultatív, javaslattevő, illetve tanácsadó testülete.
A Kommunikációs és Marketing Bizottság az Egyetem marketing, kommunikációs és rendezvényszervezési tevékenységéhez kapcsolódó döntés-előkészítő, konzultatív, javaslattevő, illetve tanácsadó testülete.
Az Igazgatási Bizottság az Egyetem igazgatási, humánpolitikai tevékenységével kapcsolatos döntés-előkészítő, konzultatív, javaslattevő, illetve tanácsadó testülete.
Az Etikai Bizottság hat főből álló választott testület, amelynek közalkalmazott tagjait a rektor, hallgató tagjait az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat javaslatára a Szenátus választja három éves időtartamra.
A Minőségirányítási Bizottság az Óbudai Egyetem olyan testülete, amely irányítja és fejleszti az egyetemi minőségirányítási rendszert
Az Esélyegyenlőségi Bizottság az Egyetem esélyegyenlőséget megteremtő döntéseit előkészítő, konzultatív, javaslattevő, illetve tanácsadó testülete.